IndeksIndeks  Calendar  Start  FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

 

 Księga Zakonów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Natsu
Liczba postów : 46
Join date : 22/05/2017
avatar
Przybysz
PisanieTemat: Księga Zakonów   Pon Maj 22, 2017 9:38 pm

SPIS ZAKONÓW


Oddział Hametsu

Nazwa Zakonu:  Oddział Hametsu
Herb:

Lider Zakonu: Malcalen Akuma vi Draak
Rola zakonu: Zazwyczaj wykonują różnego rodzaju zlecenia, od kradzieży po zabójstwa. Podejmują się każdego zadania, nieważne, jak trudne by nie było. Nie mają jakiegoś konkretnego celu. Po wojnie obecnie trzymają się raczej w cieniu i wykonują swoją robotę.
Ilość osób: [należących do organizacji]
Relacje z innymi organizacjami:  Z racji tego, że organizacja żyje w cieniu i mało kto wie, że nadal istnieje, więc brak jakichkolwiek relacji z pozostałymi zakonami. Może kiedyś, coś się rozwinie.
Ciekawostki: Jest to nie tyle zakon co oddział założony w tajemnicy przez księcia Thangaldaros. ego początkowym celem było zabicie ówczesnego władcy tego kraju, gdyby jego rządy przestały odpowiadać księciu. Ostatecznie przysłużył się do odpieczętowania Adiel'a, jednak przypłacili to zdziesiątkowaniem, i tak ich ilość liczy sobie obecnie tylko trójkę bardzo zżytych ze sobą członków.

Organizacja Szmaragdowych Mistrzów.

1) Nazwa Zakonu: Organizacja Szmaragdowych Mistrzów.

2) Herb :Jest nim orzeł o szmaragdowych oczach i śnieżnobiałych skrzydłach, przemierzający błękitne niebo. Jego znaczenie jest różnie wyjaśniane. Według uczonych jest to prawdopodobnie symbol wolności i niezależności, jaką cieszyła się ta organizacja przez wieki.

3) Lider Zakonu : Obecnie jest nim jeden z najbardziej znanych członków rodziny Edhellad, mającej ogromne wpływy w Arvandorze i spokrewnionej z rodziną panującą przez linię żeńską, hrabia Saverin.

4) Rola Zakonu:

- ochrona natury
- działalność dyplomatyczna w cesarstwie
- dbałość o rozwój sztuki
- kształcenie osób o wyjątkowych zdolnościach

5) Relacje z innymi organizacjami: Szmaragdowi Mistrzowie z reguły dogadują się świetnie z innymi zakonami. Żaden z nich nie stanowi tu wyjątku, nawet Zakon Veritas, ale to żadna nowość...W każdym razie są to ogólnie relacje bardzo ciepłe.


NIEBIANSKI ZAKON


1) Nazwa Zakonu: Niebiański Zakon.

2) Lider Zakonu: Niemal zawsze jest nim jeden z Aniołów wyższej rangi o pochodzeniu arystokratycznym lub Archanioł. Obecnie jego Liderem jest Anioł Saeriel.

3) Herb:

4) Rola Zakonu: Jego członkowie stawiają sobie za cel przede wszystkim:

- wierną służbę Bogu
- rozwój kultury i nauki w swoim kraju
- ochrona cesarstwa przed złem
- spisywanie historii Vallheris

5) Relacje z innymi organizacjami: na ogół są one przyjazne i niekonfliktowe. Jednak pomiędzy Niebianami, jak potocznie nazywa się anioły przynależące do Zakonu, a członkami Zakonu Veritas istnieje zadawniona nienawiść. Jest ona zresztą uzasadniona, skoro jedni to istoty czyste i nienawidzące zła, a drudzy to jego wcielenia działające w imię chaosu.1. Nazwa Zakonu: Zakon Szkarłatnej Róży.

2. Lider Zakonu: Seiren Kuran

3. Herb:

Jest nim, jak widać, biała, widmowa ręka wampira trzymająca szkarłatną różę. Ręka ma symbolizować rozległe koneksje i potęgę Zakonu, która nieuchronnie dopadnie każdego zdrajcę świętych tajemnic krwiopijców. Natomiast róża i jej barwa są oznakami nieprzemijającego piękna wampirzej rasy, która posiadła sekrety nieśmiertelności i żyje w zarówno piękny, jak i okrutny sposób.

4. Rola Zakonu: Główną rolą Szkarłatnej Róży jest ochrona sekretnej wiedzy wampirów przed innymi istnieniami, spisywanie historii Cesarstwa, gromadzenie wszelkich przydatnych informacji, jak i toczenie krwawych walk z przeciwnikami zakonu. Uwaga - członkowie Szkarłatnej Róży są mistrzami w eliminacji tych, którzy się z nimi nie zgadzają. A takich jest wielu.

5. Relacje z innymi organizacjami:


- Organizacja Veritas: oba zakony traktują się bardzo chłodno, aczkolwiek w razie potrzeby potrafią nawiązać współpracę. Przyczyną są stare zaszłości z czasów rządów Aramila.

- Zakon Apteros: relacje są dosyć przyjazne...no, przynajmniej liderzy mogą przebywać w jednym pomieszczeniu bez zabijania się nawzajem, a to już coś. Obie organizacje - dość rzadko, ale jednak - nawiązują ze sobą kontakt.


ZAKON VERITAS


1. Nazwa Zakonu: Veritas (łac. Prawda)
2. Lider Zakonu: obecnie jest nim sir Sebastien Lacroix (NPC), nowo wybrany następca sir Aramila.
3. Herb:

4. Rola zakonu: Do zadań Veritas należy rozsiewanie kłamstwa, zła, ciemności i zniszczenia. Jego członkowie chętnie zajmują się zabójstwami na zlecenie swojego Lidera, dokonywanymi na osobach wysoko postawionych w świetlistych rasach.

Zakon Apteros

1) Pełna nazwa: Zakon Apteros (Bezskrzydłej)


2) Herb:


3) Lider: Jest nim - od zawsze zresztą - Czarny Łucznik. Nikt nie wie zbyt wiele o jego osobie, a jedyne wiadomości o nim to plotki, jakoby przebywał na terenie Thangaldaros.


4) Rola i cele Zakonu:

- walka z aniołami, których nienawidzą jego członkowie
- skrytobójcze mordy na anielskich urzędnikach i władcach
- pilnowanie bezpieczeństwa Lidera
- ukrywanie tajemnej wiedzy smoków oraz przekazywanie jej potomkom członków organizacji
- krzewienie czci Apteros Lady, tajemniczej bogini

5) Relacje z innymi zakonami: Ogólnie są dość przyjazne. Jedyny zakon, z którym współpracuje ta organizacja (a przynajmniej tak to wygląda), to Szkarłatna Róża.

6) Ciekawostki:
- jego członkiniami są najczęściej zamężne kobiety
- każde dziecko urodzone z członków zakonu ma na prawym ramieniu znamię Bezskrzydłej, czyli płomień i feniksa pozbawionego skrzydeł.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Księga Zakonów
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Przedsionek :: Kompendium :: Księga Wiedzy-
Skocz do: