IndeksIndeks  Calendar  Start  FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

 

 Księga IV: Żywioły

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Kossjen Shagul
Liczba postów : 28
Join date : 23/04/2017
Przybysz
PisanieTemat: Księga IV: Żywioły   Czw Maj 25, 2017 3:24 am

Magia kręgu żywiołów skupia się na kontrolowaniu czterech podstawowych składników, z których połączenia zbudowany jest cały świat: Ognia, Wody, Powietrza i Ziemi. Krąg Żywiołów nazywany jest również Magią Alchemików, ponieważ to na podstawie ich nauk narodziła się ta dyscyplina magii.

Żywioł ognia:

Możliwość wykorzystania: W zależności od stopnia opanowania tej sztuki mag potrafi zapalać wolą świeczki, ogniska lub też ciskać kulami ognia, otaczać się płomienną tarczą, spopielać całe domy. Użytkownik zyskuje możliwość tworzenia płomieni - zarówno tych naturalnych, które żywią się palącymi się materiałami jak i magicznych, podtrzymywanych jedynie dzięki magii.  
Przykładowe zaklęcia: kula ognia, rozgrzanie metalu ,płonące dłonie, wzniecenie płomienia.

Żywioł Wody:

Możliwość wykorzystania: Mag specjalizujący się w tym żywiole, potrafi kontrolować jego najczystszą postać: płyny. Dzięki kontroli, jaką uzyskuje, może w zależności od swej mocy tworzyć wodne wiry, zmieniać bieg rzeki, wysuszać całe jeziora, zatapiać nadrzeczne tereny, zamieniać bagna w pewny grunt.
Mało oczywistym aspektem tej dziedziny to: doprowadzanie roślin do więdnięcia, ludzi do śmierci z odwodnienia, lub zatapianie ich płuc. Mag dzięki kontroli tego żywiołu może również stąpać po płynach jakby te były ciałem stałym.
Przykładowe zaklęcia: wodny bicz, stąpanie po wodzie, wir, tsunami

Żywioł Powietrza:

Możliwość wykorzystania:  Najbardziej czystym przejawem tego żywiołu jest wiatr. Mag, który szkoli się w tej dziedzinie potrafi kontrolować jego szybkość i siłę, a jeśli jest naprawdę potężny, dzięki kontroli wiatru może latać niczym ptak, nawet nie posiadając skrzydeł. Zanurzając się pod wodę, potrafi otoczyć swe ciało powietrzną bańką, dzięki czemu może pod nią oddychać.
Mniej oczywista jest kontrola nad panującym wokół ciśnieniem, dzięki któremu można miażdżyć przedmioty zgniatając je. Można również odbierać istotom oddech, lub rozsadzać ich płuca, a nawet wyssać całe powietrze z otoczenia tworząc próżnię.
Przykładowe zaklęcia: latanie, kontrolowanie wiatru,  trąba powietrzna

Żywioł Ziemi:

Możliwość wykorzystania: Po opanowaniu tego żywiołu, mag zyskuje kontrolę nad przedmiotami w formie stałej. Potrafi zmieniać jedne metale w inne (ot choćby ołów w złoto), nadawać im nowe kształty, tworzyć szczeliny w ziemi, osłabiać wytrzymałość konstrukcji, aż do ich całkowitego zawalenia.
Mniej oczywiste zastosowania tej magii odnoszą się do przywracania stabilności wewnętrznych organów (prościej mówiąc można użyć tej magii do leczenia, przydaje się ona żywiołów przypadku ran, jednakże przeciwko chorobom okazuje się nieskuteczna- przyp. tłumacz), lub wprost przeciwnie – do ich niszczenia (np. łamanie kości – przyp. tłumacz).
Przykładowe zaklęcia: kamienna ściana, rozpadlina, kamienny pocisk
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Księga IV: Żywioły
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Przedsionek :: Kompendium :: Księga Wiedzy :: Księga o Świecie-
Skocz do: