IndeksIndeks  Start  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share

Księga I: Magia, czyli jak to się je Empty
 

 Księga I: Magia, czyli jak to się je

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Kossjen Shagul
Liczba postów : 28
Join date : 23/04/2017
avatar
Przybysz
PisanieTemat: Księga I: Magia, czyli jak to się je   Księga I: Magia, czyli jak to się je EmptyCzw Maj 25, 2017 3:26 am

Można wyłonić cztery główne sposoby, które uważa się za kanony tej sztuki. Są to: Inkantacje, Moce, Rozkazy, Rytuały, zwane również jako Magia Inkantacji, Magia Intuicji, Magia Woli, Magia Rytualna. Poniżej będziemy się posługiwać drugim zestawem nazw.  Znajdziecie w nim sposób w jaki odbywa się dzięki nim uprawianie Sztuki, ich słabe i mocne strony, oraz charakterystyka zaklęć wywoływanych przy ich pomocy.

Alternatywne nazwy: Inkantacje
Jest to rodzaj magii najbardziej kojarzący się (słusznie) z postacią tradycyjnego maga. Tajemnicze formuły, skomplikowane gesty, księgi zaklęć – oto przejawy uprawiania tej formy magii. Tutaj wykorzystywania narzędzia, jakim jest magia odbywa się przy pomocy innych instrumentów: gestów oraz słów. Zaklęcie może być również afirmacją*, gdyż według jednego z modeli magii zaklęcie ma wpłynąć na podświadomość. Obrzędowe zaklęcia bywają śpiewane lub recytowane.

Afirmacja - stosowana w magii, często polega ona na częstych powtarzaniu zdań, które podniosą akceptację u osoby ją stosującej.

Rzucanie zaklęć odbywa się przez: wykonywanie ściśle określonych gestów i wymawianie słów mocy
Od czego zależy potęga czaru: od dbałości, z jaką zostaną wykonane gesty i słowa, a także od dokładności, z jaką zostały one opracowane
Charakterystyka zaklęć: Najbardziej precyzyjny sposób tkania czarów, ceną jest jednakże mała jego elastyczność. Czarownik zna dokładne efekty rzucanych przez niego zaklęć. Jednakże by wywołać jakiś efekt musi wcześniej długo studiować.

Magia Intuicyjna

Alternatywne nazwy: Moce
Niektóre osoby - choć nie odbyły żadnych magicznych studiów - posiadają naturalną zdolność do używania magii. Powodowane silnymi uczuciami potrafią wyzwalać magiczną moc i wpływać tym samym na otaczający ich świat, w sposób trudny do przewidzenia, często samemu nie rozumiejąc sposobu, w jaki to czynią. Zwykle po prostu wyrażając pragnienie (świadomie lub podświadomie), aby coś się wydarzyło i to (w mniejszym lub większym przybliżeniu) się zdarza – oczywiście, jeśli ich magia jest wystarczająco silna.


Rzucanie zaklęć odbywa się przez: poprzez wyrażenie (często podświadomie) chęci, aby coś się wydarzyło lub pod wpływem silnych uczuć
Od czego zależy potęga czaru: od siły emocji, które wywołują magię
Charakterystyka zaklęć: Efekty zaklęć rzucanych tym sposobem są nieprzewidywalne i często bywają niebezpieczne dla otoczenia, a często także dla samego maga. Czarujący „określa” jedynie skutek, do jakiego ma doprowadzić zaklęcie, natomiast to, w jaki sposób się to odbędzie jedynie od kaprysu natury.

Magia Woli

Alternatywne nazwy: Rozkazy
Niektóre osoby zdają się naginać świat do własnej woli, a magia jest dla nich jedynie pośrednikiem, niejako dodatkową ręką posłuszną ich rozkazom. Magowie tacy twoją w swoim umyśle obraz rzeczywistości, jaką chcieliby ujrzeć, a później zmuszają świat by dostosował się do ich woli. Jest to niezwykle plastyczne wykorzystanie Sztuki, jednakże posiada swoją cenę. Wymaga ono niezwykle silnej woli i niemal żelaznej dyscypliny. Osobnicy, którzy nie posiadają wyżej wymienionych cech nie będą zdolni nagiąć świata do swych życzeń, a co gorsza może się okazać, iż to świat nagnie ich do własnej woli.

Rzucanie zaklęć odbywa się przez: kształtowaniu świata myślą, tak jak kształtuje się ciasto rękoma
Od czego zależy potęga czaru: od siły woli czarującego oraz jego determinacji
Charakterystyka zaklęć: zaklęcia stanowią kompromis pomiędzy Magią Inkantacji a Magią Intuicji. Efekty są dokładnie określane przez czarującego i można je wywoływać bez uprzedniego ich opracowywania. Ceną jest dość mała potęga zaklęć

Magia Rytualna

Alternatywne nazwy: Rytuały
Rodzaj magii kojarzący się głównie z wiedźmami i demonologami, choć w równym stopniu posługują się nim tradycyjni magowie, o czym często się zapomina. Tajemnicze tańce, niezwykłe rekwizyty, specyficzne pory dnia i roku – oto, co stanowi rdzeń tego rodzaju magii, który przypomina pieczenie ciasta: weź składniki, zamieszaj, włóż do pieca i czekaj na wyniki.

Rzucanie zaklęć przy pomocy tego rodzaju wiąże się z wykorzystywaniem mocy miejsc, ułożenia gwiazd, zjawisk, a także mocy symboli nadawanych im przez różne istoty. Dzięki starannie odprawionym rytuałów staje się możliwe wyzwolenie zgromadzonej w tych rzeczach energii (lub, jak kto woli siły sprawczej).

Uzyskanie odpowiednich efektów wiąże się z odpowiedniego doboru i połączenia wszystkich elementów rytuału, które zwykle wymaga matematycznych i astrologicznych obliczeń.
Rzucanie zaklęć odbywa się przez: odprawianie starannie przygotowanych rytuałów, w których każda rzecz i gest ma znaczenie
Od czego zależy potęga czaru: od warunków, w których jest przeprowadzany rytuał, od ułożenia gwiazd, od tego jak dobrze do niego jest przygotowana postać, od rytualnych przedmiotów, których używa postać
Charakterystyka zaklęć: Dzięki temu sposobowi można uzyskać najpotężniejsze efekty, które mogą utrzymywać się przez bardzo długi czas i wpływać na wielkie obszary. Ceną jest długi czas przygotowania i odprawiania rytuałów, a także nie do końca przewidywalne skutki rytuałów.
Powrót do góry Go down
 
Księga I: Magia, czyli jak to się je
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Księga IV: Żywioły
» Księga Zakonów
» Księga V: Jak odczytywać aury?
» Księga II: Tworzenie mikstur
» Księga III: fauna występująca na forum

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Przedsionek :: Kompendium :: Księga Wiedzy :: Księga o Świecie-
Skocz do: