IndeksIndeks  Calendar  Start  FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

 

 Żywiołaki

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Liczba postów : 11
Join date : 14/04/2017
Przybysz
http://valtherion.forumpolish.com
PisanieTemat: Żywiołaki   Pią Cze 09, 2017 8:44 pm

Żywiołaki


Żywiołak to dusza, która została uratowana przez żywioły. Najczęściej są to osoby wrażliwe bądź zagubione. Wiadome jest iż żywiołakiem nie można zostać ot tak. Osoba magiczna ta posiadać wiarę, ale przede wszystkim powinna panować nad sobą i równowagą własnego ciała. Jeżeli jesteś osobą wyrozumiałą wrażliwą oraz wierzysz w równowagę, która istnieje na tej ziemi zarówno wiesz o istnieniu żywiołaków. Wiesz zarówno, że są one bóstwem, a nie tylko elementem tworzącym ten świat. Panuje duże prawdopodobieństwo, że poczujesz na swoim ciele dotyk miłosierdzia i bóstwo zwróci na Ciebie uwagę. Jednak to nie jest wystarczające. To właśnie od żywiołu zależy czy staniesz się jego dzieckiem, ale zależy to również od tego w jaki sposób zginiesz. Im bliżej będziesz żywiołu w trakcie swojej śmierci tym większe prawdopodobieństwo, że żywioł ocali Cię. Kiedy umierasz to obumiera Twoje ciało, natomiast Twoja dusza zostaje umiejscowiona w sferze żywiołów, gdzie czeka się na to aż: bóstwo, żywioł, ukształtuje Twoje nowe ciało. Minione 3 dni to zaledwie minuty spędzone w sferze żywiołów. Czas płynie tam inaczej niż w normalnym świecie czy też w świecie Bogów. Ukształtowanie Twojego ciała, czy odrodzenie trwa pomiędzy 2-7 dni. Kiedy budzisz się w nowym ciele, zapominasz czego doświadczyłeś w sferze żywiołów jak i za swojego życia dotychczasowego. To test na wiarę. Czy go zdasz i nie zawiedziesz żywiołu zależy już tylko wyłącznie od Ciebie. Bądź czujny.

Woda - Aby poznać charakter istot władających nad wodą, należy najpierw zastanowić się, jaka jest ona sama. Mokra? Nie, niekoniecznie o to tutaj chodzi. Woda jest wieczna. Płynie zawsze, nie zatrzymuje się, a nawet uderza ze zdwojoną siłą. Tak też jest z osobnikami dzierżącymi ten żywioł - są oni stali w swych uczuciach, rzadko kiedy zmieniają zdanie; cechują się inteligencją i uporem. Lubią się mścić, nienawidzą fałszywości oraz nierówności. Woda często zaskakuje - potrafi spowodować wiele szkód, zniszczyć domy, ba, miasta i to zaledwie za jednym uderzeniem - nieprzewidywalność, oto kolejna z cech ludzi tego żywiołu. Przy nich nigdy nie może być nudno.

Ogień - Dużo osób boi się ognia. Przeraża ich jego potęga, siła uderzenia, nagłość, natychmiastowość w działaniu. Ogień jest straszny sam w sobie, potrafi spowodować naprawdę wiele szkód... Charaktery stworzeń władających ogniem potrafią być istną mieszanką wybuchową - często się oni nietolerancyjni do innych, uważają się za lepszych; są samowystarczalni, przekonani o własnej wartości... poza tym odznaczają się niesamowitą niechęcią do istot powiązanych z Żywiołem Wody. Unikają go jak... ognia? Ah, ironia. Wybuchowi, roztrzepani, czasem szaleni; lubiący się zabawić i potrafiący cieszyć się każdą chwilą życia.

Ziemia - Władanie żywiołem ziemi równa się z ukochaniem natury, rozumieniem jej postanowień i praw. Dba się o każdą żyjącą istotę - czy to roślinkę czy zwierzę; zapobiega się niszczeniu przyrody. Ziemia dla swych wybranków jest matką, obejmującą swoimi ramionami cały świat i miłującą go. Osoby posługujące się tym żywiołem są opanowane i inteligentne, niczym wieczne drzewa, widzące tak dużo w czasie swojego wiekowego życia. Ludzie dzierżący na swych barkach żywioł ziemi często posiadają tak zwane "maski uczuć". Chowają radość, ukrywają miłość, sami nie wiedząc, dlaczego. Nie ufają nikomu? A może boją się zaufać?

Powietrze - Jak powietrze, to wiatr, tlen, prędkość, elektryczność... pogoda... i chmury. Osoby, którym przeznaczony został wiatr, cechują się stanowczością, podejmowaniem szybkich, często nieprzemyślanych i nagłych decyzji oraz nowych wyzwań, przeważnie dość ryzykownych. Istoty te jednak są dość pogodne, sympatyczne i mające poczucie humoru. Przeważnie lubią też irytować innych, głównie swoim całkiem innym spojrzeniem na świat, innym zdaniem na różne tematy. Nieugięci, potrafiący zawsze postawić na swoim.

Znaki Szczególne:

- każdy żywiołak posiada tatuaże zdobiące całe jego ciało. Tatuaże są wypukłe i w dotyku przypominają węgiel. Ich barwa jest specyficzna w zależności od żywiołu, który posiadają.
- Kiedy zywiołak używa swoich zdolności, tęczówki jego oczu zmieniają kolor na ten charakterystyczny żywiołowi: ogień-pomarańczowy, woda-błękitny, powietrze-szary, ziemia-zielony.

Inne:

- żywiołaki mają swojego przedstawiciela, opiekuna. Ma on władzę nad wszystkimi czterema żywiołami i jako jedyny zaraz po bóstwach ma prawo przemienić człowieka w żywiołaka. Mentor dodatkowo posiada atrybuty i bonusy do wszystkich żywiołów.

Atrybuty:

Ogień
- odporność na ogień

Woda
- możliwość przebywania pod wodą prze długi czas

Ziemia
- zwierzęta są pokojowo nastawione, chętne do pomocy

Powietrze
- w chwili zagrożenia nie działa na nich grawitacja

Cechy specjalne:
[wspólne dla żywiołaków]:

- większa wytrzymałość na ataki magią danego żywiołu od przeciwnika
- -50% odczuwalność magii danego żywiołu na ciele (połowa mniej obrażeń),
- wytwarzanie danego żywiołu bez potrzeby posiadania go w pobliżu,
- żywiołak może przeistoczyć się w swój żywioł pozbywając się swojego cielesnego bytu. Staje się tym, z czego został zrodzony,
- regenerowanie własnych sił za pomocą wchłaniania danego żywiołu,
Przykład:

Ogień:
- wchłoniecie płomieni z pochodni, ogniska, świeczki i wszystkich innych rzeczy w, którym występuje ogień,

Woda:
- wchłonięcie wody z jeziora, szklanki wody, porannej rosy oraz wszystkich innych rzeczy w, którym występuje woda,

Ziemia:
- wchłonięcie ziemi z piasku, kamieni, piaszczystej ziemi, niektórych drzew oraz wszystkich innych rzeczy w, których występuje ziemia,

Powietrze:
- pochłania powietrze praktycznie z wszystkiego co go otacza i nie posiada żadnych ograniczeń.


autor: Edhell i Evan
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Żywiołaki
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Przedsionek :: Kompendium :: Księga Istnienia :: Księga Ras-
Skocz do: